Aktivity s dětmi


ZPÍVÁNKY S KLAVÍREM

Zábavnou formou se děti učí nejen jednoduché lidové písničky pro nejmenší, ale písničky z pohádek a filmů. Písničky se učíme za doprovodu klavíru. Vše je přizpůsobené věku dětí. U dětí zpěvem rozvíjíme dětskou fantazii, rytmické cítění i dovednost řeči.  Mezi největší klady však bezesporu patří radost, kterou dětem zpěv přináší.

 

TVOŘENÍ                                                          

Děti při tvoření mají příležitost projevit svoji kreativitu. Budou malovat barvami, kreslit, lepit, naučí se pracovat s různým materiálem. Vše je přizpůsobeno věku dítěte. Nejdůležitější pro nás je radost dítěte jak z činnosti, tak i ze svého uměleckého dílka.

 

CVIČENÍ PRO ZDRAVÍ                              

Cílem cvičeníčka je zlepšovat tělesnou zdatnost dětí, rozvíjet pohybové dovednosti, fyzické zdraví a psychické uvolnění. Při cvičení trénujeme chůzi, běh, lezení, poskoky, zdravotní cviky (zaměřené na jednotlivé části těla), cvičení s hudbou, s náčiním nebo pohybové hry.

 

VAŘENÍ , PEČENÍ, VESELÉ POKUSY              

Cílem našeho vaření, je aby si děti oblíbily zdravé a kvalitní potraviny a zařazovaly do svého jídelníčku více zeleniny, ovoce a cereálií. Děti si zkusí připravit různé pomazánky, pečené či nepečené dezertíčky, saláty, ovocné mísy aj../ S dětmi vyzkoušíme řadu zajímavých pokusů, při kterých se děti pobaví a zároveň poučí.

 

S dětmi pracujeme dle Plánu výchovy a péče s názvem „Rok se sluníčkem“

Týdenní téma nás proto provází ve všech těchto aktivitách.